Hlavní menu
Novinky
01.04.2009: AKCE
jednotná zvýhodněná cena server hostingu pokračuje

29.09.2007: sleva
50% sleva public serverů

01.06.2007:
TS server hosting opět v provozu
Návštěvník
TOPlist
Webhosting ATTIVO
Návody

Základní nastavení TS serveru pro WINDOWS

Na základě požádání uživatele našeho fóra jsem si dovolil vytvořit velice stručný návod na instalaci a první spuštění TeamSpeak serveru pro operační systém Windows. Vše v tentokrát krátkém článku...

Na požádání uživatele zde zveřejňuji velmi stručný návod na zprovoznění TS serveru pod platformou Windows včetně základního nastavení. Vše v bodech.

- stáhneme instalační soubor ts2_server_rc2_20201_win.exe z naší Download sekce na stránce www.teamspeak.cz
- nainstalujeme "program" dle konkrétních požadavků uživatele do konkrétního adresáře (standardně Program Files)
- spustíme exe soubor server_windows.exe, kdy se nám po prvním tomto spuštění na monitoru zobrazí hesla Super a ServerAdmin, která si poznamenáme a uložíme na bezpečné místo, popř. změníme (popsáno níže)
- přes webový prohlížeč se přihlásíme k serveru tím, že vypíšeme IP (v našem případě odkaz "http://195.113.36.36:14534/index.html") s portem defaultně "14534" za dvojtečkou (odkaz je kompletní, nedoplňujte)
- přihlásíme se jako SuperAdmin s údaji, které jsme získali při prvním spuštění serveru kde budeme mít k dispozici veškerá nastavení

První co uděláme je kliknutí na položku "Servers" kde uprostřed v " Server Overview" (přehledu serverů) zvolíme existující a klikneme na "Select".

- z menu vybereme "User manager" a upravíme, popřípadě vytvoříme, si svého ServerAdmina, (podřízeného TS Admina) který má přístup k jednomu konkrétnímu serveru)
- totéž uděláme v položce "SuperAdmin manager" s tím, že upravujeme údaje SuperAdmina (v žádném případě nesmíme zapomenout tyto přihlašovací údaje, jde totiž o hlavní přístup, bez kterého jsme odříznuti od nastavení TS serveru)

Nejdůležitější věcí pro provoz jakéhokoliv serveru po internetu je míti vlastní statickou IP adresu (veřejnou). V opačném případě je provoz TS možný pouze ve vnitřní sítí, nikoliv v síti internet!!!

To jest postup pro první administraci svého serveru pod platformou Windows. V Linuxu by mělo být veškeré nastavování TS serveru naprosto shodné, kromě samozřejmě instalace. Postup jak na instalaci a zprovoznění TeamSpeak serveru pro Linux se pokusíme v nejbližší době též zhotovit.

| Autor: Raziel-CZ | Vydáno dne 19. 02. 2007 | 16933 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek
Webhosting ATTIVO
Vyhledávání

Vyhledat text

Přihlášení čtenáře

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!

Informace stránky
Verze stránek:
1.0.2007.02.01

© 2007 team-speak.cz

Kontaktní email:
admin@vepis_domenu


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server